19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI...

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, "Gençlerimizin, ideallerinin peşinden kararlılıkla giden, vatanını seven, ahlaklı, öz güvenli bireyler olarak yetişmesi en büyük arzumuzdur" dedi.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI...

(T.A.K): Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, "Gençlerimizin, ideallerinin peşinden kararlılıkla giden, vatanını seven, ahlaklı, öz güvenli bireyler olarak yetişmesi en büyük arzumuzdur" dedi.

Ataoğlu, ülke geleceğinde söz sahibi olduklarında özveri ile çalışmaya ve ülkeyi daha parlak yarınlara taşımaya her zaman hazır olan gençleri sevdiklerini ve onlara güvendiklerini de kaydetti.

Ataoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ataoğlu mesajında , Mustafa Kemal'in, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışıyla başlayıp, Cumhuriyetin ilanıyla neticelenen bağımsızlık mücadelesinin, bir milletin birlik ve beraberliğinden aldığı güçle hiçbir engel tanımayacağını tüm dünyaya ilan ettiğini kaydetti.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ardından çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak için aynı bilinçle mücadelesini sürdürdüğünü belirten Ataoğlu, "Atatürk gençliğine olan güvenini kurduğu Cumhuriyeti gençlere emanet ederek göstermiştir. Gençliğin, milletlerin gücü ve yarınları olduğunu vurgulamıştır. Bu bağlamda biz de millet ve devlet olarak gençlerimizle övünüyoruz ve onlara güveniyoruz. Gençlerimiz, geleceğimiz, yarınlarımızın teminatıdır" dedi.

KIBRIS AKOCAKLAR DERNEĞİ İLE YDP DE MESAJ YAYIMLADI

Kıbrıs Akocaklar Derneği ile Yeniden Doğuş Partisi YDP) de 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kıbrıs Akocaklar Derneği Genel Başkanı Levent Kanioğluları mesajında, milli duygu ve refleksleri daha gelişmiş, yaşamını ilim - irfan üzerine tesis eden ve ruhun gıdası gereği maneviyatıyla yoğunlaşmış bir gençlikle yol alınması gerektiğini kaydetti.

YDP ise, "Yarınlarımızın varisi olan gençlerimize armağan edilen bu gün Ata'mızın, en kutsal emanetini teslim ettiği cumhuriyet bekçilerinin bu görevi layıkıyla yerine getireceğine inancımız tamdır" dedi.

 

 19 Mayıs 2017 Cuma 11:54

http://www.haberkktc.com/haber/19-mayis-genclik-ve-spor-bayrami-123499.html